منوی دسته بندی
ارتباط با ما

Sheridan college

معرفی Sheridan college

Sheridan college که سابقاً به کالج هنرهای کاربردی و تکنولوژی شریدان معروف بوده و امروزه به اختصار Sheridan college خوانده می‌شود یک موسسه دولتی پلی تکنیک است که در استان انتاریوی کانادا واقع شده است.

Sheridan collegeکه در سال ۱۹۶۷ تأسیس گردیده، میزبان حدود ۲۴٬۰۰۰ دانشجوی تمام وقت، ۳٬۸۵۲ دانشجوی پاره وقت، حدود ۱۴٬۰۰۰ دانشجوی تحصیلات حرفه‌ای و پیوسته، بیش از ۶٬۸۰۰ دانشجوی بین‌المللی و ۳٬۷۰۰ پرسنل تمام وقت و پاره‌وقت  است. تاکنون بیش از ۱۷۵ هزار دانشجو از این مرکز علمی فارغ التحصیل شده‌اند. کالج شریدان ۵ دانشکده و ۳ پردیس در منطقه تورنتوی بزرگ دارد. پردیس اصلی این کالج در شهر Oakville واقع شده است. در کالج شریدان بیش از ۱۲۰ رشته آکادمیک در دوره‌های دیپلم، کارشناسی، کارورزی و  graduate certificate آموزش و ارایه می‌گردد.

رنکینگ   Sheridan college

 

بر اساس آخرین گزارش‌های موسسه آماری وبومتریک Sheridan collegeدر جایگاه 72 ملی کانادا قرار گرفته است.

شرایط و مدارک لازم جهت ثبت نام و اخذ پذیرش Sheridan college

مقطع

IELTS

TOFEL

PTE

هزینه بررسی پرونده

دوره‌های گواهینامه تحصیلی و حرفه‌ای (سرتیفیکیت)، طول دوره یک سال

6(هراسکیل کمتر از 5.5نباشد)

80(هراسکیل کمتر از 20 نباشد)

حداقل 58

100دلار

دوره‌های دیپلم، طول دوره دو سال

6(هراسکیل کمتر از 5.5نباشد)

80(هراسکیل کمتر از 20 نباشد)

حداقل 58

100دلار

دوره‌های دیپلم پیشرفته، طول دوره سه سال

6(هراسکیل کمتر از 5.5نباشد)

80(هراسکیل کمتر از 20 نباشد)

حداقل 58

100دلار

دوره‌های تحصیلات تکمیلی، طول دوره یک سال

6.5(هراسکیل کمتر از 6نباشد)

88(هراسکیل کمتر از 21 نباشد)

حداقل 60

100دلار

دوره های کارشناسی (لیسانس)

6.5(هراسکیل کمتر از 6نباشد)

88(هراسکیل کمتر از 22 نباشد)

حداقل 60

100دلار

ددلاین Sheridan college

پیش از اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی باید به ددلاین ترم تحصیلی توجه کرد؛ معمولا موسسات آموزشی این کشور برای متقاضیان تحصیل در کانادا یک بازه زمانی مشخص برای ثبت درخواست پذیرش تحصیلی تعیین می‌کنند. چرا که پروسه بررسی وضعیت تحصیلی دانشجو و انجام مراحل پذیرش تحصیلی زمان‌بر است.

شهریه تحصیل در Sheridan college

شهریه سالانه دوره‌های تحصیلی Sheridan college به مقطع و نوع رشته بستگی دارد؛ به طور کلی شهریه سالانه برنامه‌های تحصیلی این کالج حدود 15 هزار دلار برآورد می‌شود.

دوره‌ها و رشته‌های ارائه‌شده در Sheridan college

این کالج پنج دانشکده دارد: دانشکدۀ علوم کاربردی و فناوری، دانشکدۀ هنر و طراحی، دانشکدۀ سلامت، دانشکدۀ علوم انسانی و مدرسۀ کسب‌وکار. برخی از رشته‌های کارشناسی ارائه‌شده در این کالج عبارت‌اند از: حسابداری، انیمیشن، سرامیک، علوم کامپیوتر، نوشتن خلاق، طراحی تجربی، فیلم و تلویزیون، مدیریت مالی، طراحی مبلمان، طراحی بازی، طراحی صنعتی، طراحی داخلی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازاریابی، مدیریت زنجیرۀ تأمین، عکاسی و تصویرسازی.

خوابگاه Sheridan college

Sheridan college در مجموع سه مجتمع خوابگاهی دارد. یکی از این خوابگاه ها در Brampton قرار دارد، این خوابگاه ظرفیت اسکان 350 دانشجو را دارد. دو خوابگاه دیگر واقع در Oakville قرار دارند که در مجموع ظرفیت 824 دانشجو را دارند. خوابگاه­ها کاملاً مبله هستند و هر سوئیت دارای دو اتاق خواب و مجهز به یخچال و مایکروفر است. امکاناتی نظیر باشگاه ورزشی، سالن تماشای فیلم، سالن بازی، آشپزخانه و کتابخانه نیز در این خوابگاه­ها قرار دارند که دانشجویان می توانند به طور اشتراکی از آن ها استفاده کنند.

مزایا Sheridan college

از امکانات آموزشی و پژوهشی این کالج می‌توان به کتابخانه بزرگ و پیشرفته با بیش از ۶۰۰ هزار منابع آموزشی (۸۵% الکترونیکی)، مرکز کارآفرینی و چندین مراکز تحقیقاتی ازجمله مرکز نوع آوری موبایل و مرکز تکنولوژی و طراحی ساخت پیشرفته اشاره کرد.

 

یکی از اهداف عمده Sheridan college، فراهم نمودن محیط‌های نوع آوری و خلاقیت جهت کشف راه‌های جدید تفکر و نوع اندیشی است. مشارکت Sheridan collegeدر ۱۸۳ پروژه تحقیقاتی با حضور ۲۰۰۸ دانشجو، ۱۲۶ پرسنل و اساتید و همچنین همکاری با ۴۰۰ صنعت در طی سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷ از  امتیازات و نقاط قوت کالج می‌باشد. طبق رنکینگ سالانه ۵۰ کالج برتر تحقیقاتی کانادا که توسط Research Infosource Inc منتشر می‌شود، Sheridan college در لیست ۵ کالج برتر تحقیقاتی قرار دارد.